Aktualitet

Porositë e Bashës – Përfundon mbledhja e grupit parlamentar të PD


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:09 - 15/09/21 |
mapo.al

60 minuta ka zgjatur mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike.


Një ditë para seancës së Kuvendit ku pritet të votohet programi dhe Qeveria “Rama 3”, Basha ka përcjellë porositë e fundit për ligjvënësit demokratë.


Burime për MAPO bëjnë të ditur se Basha ka deklaruar përpara deputetëve se opozita nuk do të bojkotojë Kuvendin nesër ku parashikohet një seancë maratonë, por do të mbahen fjalime të forta.Deputetët e opozitës do të flasin të gjithë dhe në fokus të fjalimeve do të jetë denoncimi i të ashtuquajturës nga selia blu, masakër elektorale e 25 prillit.
Foltorja e Kuvendit nesër pritet të ziejë nga debatet, mazhoranca dhe ministrat do të propozojnë programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme, ndërsa opozita do të ketë kryefjalë të saj denoncimin me emër për secilin anëtar të kabinetit të ri qeveritar.

Lexo edhe :  Besnik Mustafaj: Berisha po zgjon PD-në, dy kuvendet karikaturale


1


Etiketa: , ,

Pas