Sport

Portugali-Marok, goli i ‘CR7’ duket se vulosi fatin që në pjesën e parë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:55 - 20/06/18 |
mapo.al

Në “Luzhniki Stadium” të Moskës po luhet sfida e vlefshme për Grupin B të Botërorit ndërmjet Portugalisë dhe Marokut.


Pjesa e parë mbyllet me avantazhin 1-0 për portugezët.


Që në minutën e 4-t, pas një krosi të Moutinhos nga goditja e këndit, Cristiano Ronaldo shënon me kokë, duke kaluar Portugalinë në avantazh.


Ky ishte goli i vetëm në këtë pjesë loje, teksa në foton e mëposhtme mund të shihni statistikat e 45 minutave të para.


Image

 


Etiketa: , , ,

Pas