Aktualitet

“Tradhtar, spiun i Serbisë”/ Vandalizohet statuja e Mbretit Zog në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:01 - 02/10/19 |
mapo.al

Statuja e Mbretit Ahmet Zogu në Tiranë është vandalizuar mëngjesin e sotëm nga persona ende të paidentifikuar. Në bazën e statujës janë vendosur shkrime me bojë kundër figurës së Ahmet Zogut.


Poshtë tradhtari”; “Spiun i serbit”, shkruhet në to, ndërsa kërkohet që të vendosen statujat e Ismail Qemalit, Isa Boletinit dhe të Bajram Currit.


 Statuja e Ahmet Zogut u vendos nga autoritetet shqiptare në vitin 2012 në bulevardin me të njëjtin emër në Tiranë.


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas