KMR

Pozita më e rrezikshme në seks për meshkujt

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:19 - 24/06/18 |
mapo.al

Një pozitë që ndoshta e praktikoni shpesh gjatë seksit po konsiderohet si shumë e rrezikshme për meshkujt.


Një hulumtim i shkencëtarëve ka gjetur se meshkujt po ‘luajnë me zjarr’ gjatë eksperimenteve të tyre në dhomën e gjumit.


Shkencëtarët kanë gjetur se pozita seksuale, ajo ku femra është mbi mashkullin, është më e rrezikshmja dhe mund të shkaktojë frakturë në penis.


Doktorët dhe akademikët në Brazil ekzaminuan disa pacientë që kishin frakturë në penis, dhe gjetën se më shumë se gjysma e tyre e kishin praktikuar këtë pozicion në seks.


 


Etiketa: , , ,

Pas