Aktualitet

Pozitive me koronavirus edhe Drejtoresha e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:12 - 28/03/20 |
mapo.al

Rezulton pozitive me COVID-19, Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami. Ende nuk dihet se ku është infektuar Mirela Cami.


Pasi i janë shfaqur shenjat, Cami ka bërë testin, ku ka rezultuar pozitive me koronavirus. Mësohet se deri të enjten ajo ka pasur kontakt me  stafin.


Më herët është infektuar me COVID-19, drejtori i Urgjencës, Skënder Brataj. Deri tani në Shqipëri janë shënuar 9 viktima dhe 186 të infektuar me Covid-1
Etiketa: ,

Pas