Aktualitet

PPE uron Bashën: Fitore bindëse, do vazhdojmë betejën për Shqipërinë europiane


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:17 - 14/06/21 |
mapo.al

Urimin e parë Lulzim Basha pas rizgjedhjes në krye të PD, e merr nga Partia Popullore Europiane (PPE), grupimi më i madh i partive të djathta europiane, ku bën pjesë edhe Partia Demokratike.


Në një mesazh drejtuar kryedemokratit, PPE thekson se rizgjedhja e Bashës në krye të PD ishte bindëse. Sipas tyre, PPE dhe PD do të vazhdojnë betejën për një Shqipërinë e zhvilluar dhe europiane.


“Do të vazhdojmë më të fortë dhe më të bashkuar betejën për Shqipërinë europiane e demokratike“, thuhet në mesazhin e PPE.Mesazhi i plotë:
Urimet tona të përzemërta për Lulzim Bashën të partisë tonë simotër 🇦🇱 Partia Demokratike, për rizgjedhjen e tij bindëse si kryetar i partisë. Le të vazhdojmë më të fortë dhe të bashkuar betejën tonë për një Shqipëri të zhvilluar, demokratike dhe Europiane🇪🇺. 
Lexo edhe :  Pas deklaratës për mediat, Basha kafe me deputetët e PD (FOTO)LEXO EDHE:

Shpallet rezultati i zgjedhjeve në PD, Lulzim Basha fiton me 81% të votave

1


Etiketa: , ,

Pas