Aktualitet

“PPP bombë me sahat për vendin”, Basha: Shqipëria e para në botë për koncesione


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:10 - 06/03/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në “Instagram” shkruan se Rama ka dështuar më shumë se 100 herë në tetë vjet qeverisje.


Basha thekson se PPP-të janë një bombë me sahat për vendin, duke shtuar se koncesionet nuk raportohen si borxh, por se kanë kosto pa kontroll.


foto galeri“Si renditet Shqipëria në përdorimin e PPP-ve, krahasuar me vendet e Europës?
Përgjigja është se vendi ynë renditet e para në Europë. Kjo sepse PPP-të janë një bombë me sahat për vendin. Nuk raportohen si borxh, kanë kosto të fryra, që rriten pa kontroll, të pabazuara në studime dhe u jepen kompanive, që janë të lidhura me qeverinë”, shkruan Basha.1


Etiketa: , ,

Pas