Kryesore

Pranojnë mandatin edhe dy “rebelë” të tjerë nga PD e LSI

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:38 - 21/03/19 |
mapo.al

Ndërkohë që opozita proteston para Kuvendit, dy kandidatë të tjerë, pjesë e listave shumëemërore të PD dhe LSI kanë devijuar nga vendimi i grupeve dhe kanë vendosur të pranojnë mandatin e deputetit.


Bëhet fjalë për Amra Borova, e treta, në listën e kandidatëve për deputetë të LSI në Shkodër dhe Arben Elezi, i pesti në listën e PD për Elbasanin.


Të dy keta kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në Komisionin Qendor të Zgjedhjeve, në pritje të marrjes së mandatit të deputetit. Sot u betuan në Kuvend tre deputetë të LSI, Ralf Gjoni, Nimet Musai dhe Enada Koçiraj.
Etiketa: , , , , , ,

Pas