Aktualitet

Pranvera s’do të vijë – Reshjet e shiut do të vijojnë edhe sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:10 - 20/04/21 |
mapo.al

Pranvera e këtij viti duket sikur nuk do të vijë. Gjatë stinës së pranverës janë të njohura ditët me diell por gjithashtu edhe ditët apo javë të caktuara me reshje shiu.

Edhe ditën e sotme, sinoptikanët parashikojnë një ditë gri. Moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.


Reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin dhe do të jenë kryesisht në formën e shtrëngatave si dhe stuhive afatshkurtër.

Megjithatë nuk do të mungojnë orët me diell dhe përcarje të vranësirave më së shumti në orët e mesditës.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas