Aktualitet

Prej 5 ditësh e shtruar te Onkologjiku, gruaja preket nga COVID-19

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:51 - 14/05/20 |
mapo.al

Pas Krujës dhe Beratit, edhe një tjetër rast i infektuar me COVID-19 është regjistruar në Tiranë gjatë 24 orëve të fundit.


Mësohet se ka rezultuar pozitive me COVID-19 një grua tek Onkologjiku, e cila bënte terapi tek aksileratori.


Për këtë arsye, pritet që t’iu merren mostrat të gjithë personave, që kanë pasur kontakt me të infektuarën. Nga të dhënat, bëhet e ditur se gruaja e infektuar kishte pesë ditë që bënte trajtimin tek Onkologjiku.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas