Kryesore

Prekëse-Edmond Budina u flet policëve i përlotur


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 10/12/20 |
mapo.al

Një nga momentet kulminante të protestës sot, është kur Edmond Budina, ndalet para një toge me forca special, dhe u flet me dorë në zemër. I revoltuar, por edhe i prekur. Madje i përlotur. Budina u kërkon policëve të mos tregojnë dhunë, të mos prekin qytetarët.


Ai u thotë atyre, se është pikërisht dhuna e tyre, sjellja e tyre, që i solli qytetarët në këtë pikë, që i detyroi ata të marrin gurët e të rezistojnë.


Aktet e dhunës policore kanë qënë të shumta sot në darkë.Kanë qarkulluar pamje, ku disa policë kanë goditur fort dhe pa mëshirë disa të rinj.
Por çfarë vihet re, është se protestuesit nuk kanë frikë. Ata reagojnë, rezistojnë, dhe përplasen.1


Etiketa: , , , ,

Pas