Aktualitet

Prekëse në Turqi/ Momenti kur 3-vjeçarja Elif bashkohet me nënën e saj në spital pas tërmetit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:12 - 03/11/20 |
mapo.al

Vogëlushja 3-vjeçare, Elif Perinçek u shpëtua dje pas rreth 65 orëve e bllokuar nën rrënoja, pas tërmetit në Izmir të Turqisë.


Ajo u nxorr nga forcat e shpëtimit me duartrokitje dhe më pas u dërgua me ambulancë drejt spitalit.


Nëna e vogëlushes kishte mbetur gjithashtu nën rrënoja, por u nxorr një ditë pas tërmetit.

Ditën e sotme është publikuar një video shumë emocionuese që tregon momentin kur Elif takohet me nënën e saj në spital.“Dashuria ime, mami është këtu pranë teje, e shtrenjta ime, të dua shumë shpirti im”, dëgjohet të thotë nëna e Elifit duke i përkëdhelur dorën të bijës, një moment ky shumë prekës. 

1


Etiketa: , ,

Pas