Aktualitet

Preket nga koronavirusi futbollisti i kombëtares shqiptare
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:00 - 12/09/20 |
mapo.al

Ylber Ramadani, mesfushori i kombëtares shqiptare, ka dalë pozitiv me COVID-19.


Lojtari i Vejle BK, i cili luan në Danimarkë, do të humbasë ndeshjen e parë të kampionatit.


Jacob Kreger, drejtues teknik i ekipit, e ka konfirmuar faktin që mesfushori është i infektuar. Gjendja e tij është e mirë dhe momentalisht është i izoluar.Ramadani është pjesë e rëndësishme e Vejle, skuadër më të cilin po nis sezonin e katërt në Danimarkë. Mesfushori është edhe pjesë e Shqipërisë, kurse në Superiore ka veshur fanellën e Partizanit.


Etiketa: , ,

Pas