Aktualitet

Premier League në kaos total, ylli i Chelsea dhe tranjeri i Arsenalit dalin pozitiv me Koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:34 - 13/03/20 |
mapo.al

Një tjetër lojtar i Premier League është i prekur nga Koronavirus. Bëhet fjalë për talentin e Chelsea, Callum Hudson-Odoi. Sulmuesi anglez është testuar pozitiv me Covid-19 dhe klubi i Chelsea, ka mbyllur çdo gjë.


I gjithë stafi i Bluve të Londrës dhe të gjithë futbollistët, janë në karantinë dhe Premier League rrezikon seriozisht pezullimin total. Mbrëmë, u testua pozitiv trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, ndërsa sot ylli i Chelsea.


Ende nuk dihet se ku e morën virusin lojtari i Chelsea dhe tranjeri i Arsenalit.
Etiketa:

Pas