Sport

Premier Liga/ Dalin përgjigjet e lojtarëve të testuar për Covid-19
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:52 - 07/06/20 |
mapo.al

Në 1195 teste për Covid-19 që janë bërë në Premier Ligë asnjë nuk ka dalë pozitiv. Analizat për lojtarët dhe stafin e ekipeve të futbollit u bënë në datat 4 dhe 5 qershor dhe rezultuan negative.


Deri tani në kampionatin anglez të futbollit kanë dalë pozitiv me Covid-19, 13 persona ndërsa në raundin e kaluar doli pozitiv vetëm një testim.


Premier Liga do të rifillojë me 17 qershor me dy sfida: Aston Vila kundër Shefild Junajtid dhe Mançester Siti që do presë Arsenalin.Kampionati në Angli ka qenë i pezulluar që me 13 mars.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas