Aktualitet

Meta kallëzim penal për Ardian Dvoranin në tre prokurori

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:35 - 19/11/19 |
ro ot

Ashtu siç pati paralajmëruar më 15 Nëntor, Presidenti Ilir Meta ka paditur në prokurori kreun e KED, Ardian Dovrani. Dhe jo në një por në tre prokurori! Në një njoftim për mediat thuhet se “sot në orën 14:30 dorëzohet Kallezimi penal i Presidentit të Republikes Sh.T.Z Ilir Meta per Kryetarin e KED, z.Ardian Dvorani. Kallëzimi do depozitohet në: Prokurorinë e Përgjithshme, Prokurorine pranë Gjykates se Shkalles se Parë për Krimet e Rënda dhe në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë”


Meta e akuzon Dvoranin për shpërdorim detyre dhe falsifikim të dokumenteve shtetërore.


Konflikti mes tyre lindi për emërimin e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.


KALLZIM PENAL 19.11.2019


lexo edhe:

“Dvorani do bëhet shembull”, Meta: Shkelja flagrante, dëmi i madh

 


Etiketa: , , ,

Pas