Aktualitet

Presidenca: Transparenca për votën më e rëndësishme se problemet e partive


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:52 - 03/05/21 |
mapo.al

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka deklaruar përmes një statusi në rrjete sociale se është e domosdoshme të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund


Ai shprehet se transparenca për votën e çdo qytetari që mori pjesë në zgjedhjet e 25 Prillit, është vendimtar për besimin te zgjedhjet dhe demokracia.


 “Është e domosdoshme të vazhdojë procesi i administrimit të zgjedhjeve deri në fund, në respekt të Kodit Zgjedhor.Transparenca dhe respekti për votën e çdo qytetari, që mori pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, është vendimtar për besimin te zgjedhjet dhe Demokracia. Kjo është çështje e interesit kombëtar sot dhe jo problemet e brendshme të partive”, shkruan Tedi Blushi.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas