Aktualitet

Presidenti i Këshillit të Europës pritet me ceremoni zyrtare nga Rama


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:39 - 24/04/18 |
mapo.al

Presidenti i Këshillit të Europës mbërrin në Tiranë. Zoti Donald Tusk u prit me një ceremoni shtetërore në Pallatin e Brigadave.


Kryeministri Edi Rama i uroi mirëseardhjen përmes ceremonisë ushtarake shtetërore.


Vizita vjen në kuadër të një turi ballkanik, ku pas takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama, Tusk do takohet dhe me presidentin serb, presidentin kosovar, atë të Malit të Zi dhe Maqedonisë.Në orën 13:15 do të mbahet dhe një konferencë për mediat.
Kreu i qeverisë shqiptare gjithashtu Edi Rama do të nisë të enjten një takim me Angela Merkel të cilës gjithashtu do t’i kërkojë mbështetje për Shqipërinë nga ana e Bundestagut shqiptar.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas