Aktualitet

Presidenti Meta i bën dhuratë Blendi Fevziut live në studio (Foto)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:08 - 27/02/20 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dhuruar Kushtetutën e Shqipërisë Blendi Fevziut në fund të emisionit ‘Opinion’.


Ishte fillimisht Fevziu që i dhuroi një stilolaps presidentit Meta, ndërsa i kërkoi si dhuratë Kushtetutën.


Pasi u konsultua me këshilltarët, Meta puthi Kushtetutën dhe ja dha Fevziut, me kushtin që ta vendoste në një vend të shenjtë.Më tej, Fevziu u shpreh se do ta vendoste Kushtetutën në një vend pa foto të politikanëve.


1


Etiketa: , , ,

Pas