Bota

Presidenti portugez lë intervistën, zhytet në det për të ndihmuar dy gra që po mbyteshin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:00 - 17/08/20 |
mapo.al

Presidenti protugez, 71 vjeçari, Marcelo Rebelo de Souca, është bërë papritur heroi i plazhit që po frekuentonte, në zonën Algarve.


Ai po e vizitonte këtë breg dhe po jepte një intervistë në përpjekje për të promovuar turizmin nga ku varet shumë ekonomia e Portugalisë, kur ka vënë re dy gra në vështirësi në det.


Menjëherë është zhytur për t’u ardhur në ndihmë.Ai foli më vonë për mediat dhe tha se ishin disa korente detare që kishin përmbysur kajakun e dy pushueseve.
Ndërkohë edhe një tjetër burrë ishte afruar për të ndihmuar gratë në vështirësi, dhe një motorskaf uji po ashtu. 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas