Aktualitet

Prevezë, balena gjigante i afrohet bregut dhe dhuron spektakël/FOTO

               Publikuar në : 12:40 - 11/09/19 |
mapo.al

Prej disa ditësh, një balenë gjendet në zonën detare të Kastrosykia, më konkretisht në plazhin e Lefkës në Prevezë.


Gjitari i madh tërhoqi vëmendjen e një çifti anglezësh që po qëndronin në zonë për pushime.Sipas vendasve, ky gjitar i madh shpesh shfaqet në sipërfaqen e detit duke dhuruar spektakël për vendasit dhe vizitorët.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas