KMR

Princ Harry dhe Meghan Markle në SHBA, Trump: Për sigurinë e tyre duhet të paguajnë vetë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:33 - 30/03/20 |
mapo.al

Presidenti i SHBA, Donald Trump duke se nuk do i mirë presë si familje mbretërorë Princ Harry dhe bashkëshorten e tij Meghan Markle.


Pas lëvizjes së këtyre të fundit për të jetuar në SHBA, Trump shprehet se shteti nuk do u paguajë mbrojtjen e sigurisë së tyre por këtë gjë duhet ta bëjnë vetë.


Trump shpreh vlerësimet për Mbretëreshën  Elizabeth ll dhe Mbretërinë. Harry dhe Markle bënë një lëvizje të papritur pasi braktisën oborrin mbretëror të Britanisë u zhvendosën në Kanada por tani kanë vendosur përfundimisht për SHBA-të.


Kujtojmë se një prej të prekurve nga koronavirusi në Britani është dhe Princi Charles, djali i madh i mbretëreshës Elizabeth ll dhe babai i dukës së Suseksit, pikërisht Princit Harry.


STATUSI I DONALD TRUMP
Unë jam një mik dhe admirues i shkëlqyeshëm i Mbretëreshës dhe Mbretërisë së Bashkuar. Shtë raportuar se Harry dhe Meghan, të cilët dolën nga Mbretëria, do të banonin përgjithmonë në Kanada. Tani ata janë larguar nga Kanada për në SHBA, megjithatë, SH.B.A. nuk do të paguajnë për mbrojtjen e tyre të sigurisë. Ata duhet të paguajnë!

/MAPO


Etiketa: , , , , ,

Pas