Bota

“Princesha” arabe vjedh miliona € bizhuteri në Paris, ja si veproi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 02/08/19 |
mapo.al

Një grua arabe ka mundur të vjedhë plot 1.6 milionë euro bizhuteri në një argjendari luksoze në rrugën Saint-Honoré, në zemër të Parisit.


Ngjarja ka ndodhur të martën, ndërsa mediat lokale kanë mundur të përshkruajnë me detaje se si mundi ajo të kryejë këtë grabitje.


Kur hyri në argjendari, hajdutja u prezantua si një princeshë e pasur e Emirateve të Bashkuara Arabe dhe ndau mënjanë bixhuteritë që preferonte të blinte. Sipas raportimit të TV Lci, ajo e siguroi shitësin, se pagesën për bixhuteritë do ta paguante me transfertë bankare një ditë më vonë.


I shqetësuar që nuk po bëhej pagesa nëpërmjet bankës, argjendari rihapi kasafortën, duke zbuluar se brenda kutive kishte vetëm disa çokollata.


Hetimi iu la në dorë policisë gjyqësore të Parisit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas