Aktualitet

Prindërit shqiptar në Itali me koronavirus, por foshnja lind i shëndetshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:17 - 23/09/20 |
mapo.al

Një shqiptare me banim në Siçili të Italisë, e cila para se të hynte në sallën e lindjes, ka rezultuar pozitive me Covid-19, ka sjellë në jetë një djalë të shëndetshëm dhe që është negativ.


Lajmin e transmetojnë mediat lokale në Raguza, të cilat bëjnë me dije se gruaja iu nënshtrua testit ditën e martë, si një procedurë rutinë, para se të hynte në sallë për të lindur.


Ndërkaq, edhe bashkëshorti i saj gjithashtu ka rezultuar pozitiv me Covid-19, ndërsa mjekët thanë se fëmija është negativ dhe gëzon shëndet të plotë.1Etiketa: , , ,

Pas