Kryesore

Prishja e Teatrit Kombëtar, Ambasada Britanike: Duhet dialog nga të gjitha palët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:24 - 15/05/20 |
mapo.al

Për prishjen e Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe Ambasada Britanike në Shqipëri.


Përmes një reagimi në “Facebook”, Ambasada e Britanisë së Madhe thekson se mbështet thirrjen e Komisioneres Mariya Gabriel për dialog nga të gjitha palët, sidomos në këtë kohë të trazuar nga pandemia.


“Mbështesim thirrjen e Komisioneres së BE-së Mariya Gabriel për dialog dhe për të gjitha palët e përfshira që të japin kohën dhe hapësirën që të mund të realizohet në mënyrë kuptimplotë. Dialogu nuk është kurrë i pavlerë, veçanërisht në këto kohë të trazuara”, thuhet në reagimin e ambasadës britanike. 


1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas