Aktualitet

Prishtina, raund të dytë zgjedhjesh për kryetar të Komunës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:34 - 17/10/21 |
mapo.al

Prishtina do ta ketë një raund të dytë zgjedhjesh për kryetar të Prishtinës sipas Exit Poll-it të realizuar nga Albanian Post dhe Instituti Source.


Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, përkundër pritjeve të partisë, nuk ka arritur ta fitojë garën qysh në raundin e parë, përkundër se ka dalur i pari.


Vitia ka arritur rezultat prej 44.5% për qind në Prishtinë.I dyti është kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Përparim Rama, me 26.5 %, derisa në vendin e tretë, me një rezultat të afërt me Ramën, është Uran Ismaili i Partisë Demokratike të Kosovës.
Ismaili në këtë garë ka kapur shifrën e 20.9%.I katërti është Daut Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës me 5.9%, derisa kandidati i Aleancës Kosova e Re, Gëzim Mehmeti me 2.2%.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas