Aktualitet

Prishtinë/ Ali Ahmeti do intervistohet nga Gjykata Speciale, për të dytën ditë radhazi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:21 - 03/09/20 |
mapo.al

Ali Ahmeti, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) pritet të intervistohet edhe sot nga Gjykata Speciale.


Ahmeti ka qënë udhëheqës i UÇK-së të shqiptarve në Maqedoninë e Veriut.


Mësohet se intervistimi i tij do të vazhdojë në orën 09:30 në objektin e EULEX-it në Prishtinë.Ai u ftua për intervistim në cilësinë e dëshmitarit në korrik të këtij viti, lajm që e dha vet ai.
Ahmeti pohoi se sundimi i ligjit dhe arritja e drejtësisë së mirëfilltë joselektive janë synim dhe detyrimi i tij i përhershëm.1


Etiketa: , ,

Pas