Bota

Pritet hoteli i hapsirës në 2022, 9.5 milionë $ për të qendruar


               Publikuar në : 22:00 - 07/03/19 |
mapo.al

Nëse shërbimi i hoteleve në Tokë iu është mërzitur atëherë zgjidhni një hotel në hapsirë, diku përreth galaktikës. “Aurora Station” është i pari hotel hapsinor i cili është planifikuar të jetë në orbitë në 2022.


Udhëtimi 12 ditor në bordin e Aurorës do të jetë një eksperiencë e pa harrueshme me pamje të mrekullueshme nga planeti Tokë, poli i veriut dhe poli i jugut por që do të ketë dhe një ndalesë në Hënë.

Sipas “BBC” hoteli do të ketë hapsirë sa një avion privat, dhe do të fluturojë 200 milje mbi sipërfaqen e Tokës. Edhe pse fluturimi i parë do të jetë në 2022 kompania thotë se lista e pasagjerëve është rezervur gati shtatë muaj më parë . Udhëtimi nuk do të jetë i lirë, pasi shifra e parave që duhet paguar për person është gati marramendëse.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas