Aktualitet

Pritet tërmet i fuqishëm 6 ballë? Qeveria: Alarm i rremë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:56 - 22/09/19 |
mapo.al

Një lajm i cili po bën xhiron e rrjeteve sociale ka shkaktuar panik te qytetarët. Sipas këtij lajmi, në orën 23:30 pritet një tërmet i fortë prej 6 ballësh. Menjëherë ka reaguar Ministria e Mbrojtjes dhe kryeministri Edi Rama, duke u shprehur se bëhet fjalë për një lajm të rremë.


Prej disa minutash qarkullon ne disa portale dhe rrjete sociale nje lajm i rreme mbi parashikimin e nje termeti me permasa, ne oren 23.30. I bejme thirrje te gjithe qytetareve, te mos bien pre e njoftimeve te tilla keqedashese dhe perhapese paniku pasi nuk ka asnje parashikim te tille shkencor nga asnje institucion shkencor”, thotë Ministria e Mbrojtjes.


Ministria e Mbrojtjes thotë se gjithçka po tentohet të bëhet per te perhapur panik mes qytetareve eshte kriminale. “Te gjithe ata qe kane perhapur kete lajm do te mbajne pergjegjesi penale”.
Etiketa: ,

Pas