Aktualitet

Probleme me pajisjet e identifikimit në Berat, Gjirokastër dhe Tepelenë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:09 - 25/04/21 |
mapo.al

Jo në të gjithë vendin ka nisur normalisht procesi i votimit, nga ku pritet të numërohen votat për Parlamentin e ri.

Në Berat, dy qendra votimi, një te Pallati i Kulturës dhe një te stadium, po hasin probleme me aparatin e identifikimit biometrik.


E njëjta situatë paraqitet edhe në Gjirokastër dhe Tepelenë: janë 3 qendra votimi që kanë probleme me pajisjet që lexojnë kartat e identitetit.

Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi kërkoi dje se në momentin që pajisjet elektronike do të shfaqnin probleme, procesi të mos ndalet por të vijojë në mënyrë manuale. 


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas