Aktualitet

“Problemi i PD” – Kadilli: I vendosur për dorëheqjen e parevokueshme të Bashës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:40 - 16/05/21 |
mapo.al

Kandidati për postin e kryetarit të PD, Fatbardh Kadilli, pak para se të niste mbledhja e antarëve të kryesisë në selinë blu, u ndal në një prononcim për mediat.


Ai tha, se është i vendosur për ta çuar deri në fund kërkesën e tij, për dorëheqjen e parevokueshme të kryetarit aktual të PD Lulzim Basha, duke thënë se kësaj partie i duhet një frymë e re, për të përmbyllur një cikël, sipas tij, zhgënjyes.


 “Jam sot për ti kërkuar dorëheqjen e parevokueshme Lulzim Bashës sepse nuk është zgjidhje për PD, është problemi i PD. Sot përmbyllet një periudhë zhgënjyese për PD dhe po sot fillon një periudhë shprese. Jam i angazhuar për ta çuar përpara këtë projekt, për një PD të pastër.Lexo edhe :  "Berisha", Grida Duma: Basha vendosi i vetëm, akt i madh lidershipi

Jam këtu për t’i shërbyer PD, sipërmarrja është e vështirë, por përkrahja e demokratëve më bën të sigurt për të krijuar një PD të re, të pastër,”-u shpreh Kadilli.1


Etiketa: , , ,

Pas