Aktualitet

Procesi i rindërtimit pas tërmetit – Bardhi bën bilancin: Shumë premtime, pak punë (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:07 - 27/11/20 |
mapo.al

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi me anë të një statusi në Facebook shkruan se procesi i rindërtimit nga tërmeti është një nga dështimet më të mëdha të Kryeministrit, Edi Rama.Teksa rendit disa nga premtimet e pambajtura të Ramës lidhur me këtë çështje, Bardhi shkruan se bilanci një vjeçar është shumë premtime dhe fare pak punë.


Statusi i Bardhit:Procesi i rindërtimit pas tërmetit është një nga dështimet e mëdha të Edi Ramës. Bilanci i tij një vjeçar është shumë premtime, fare pak punë.Më konkretisht:


🔴 Premtoi se deri në dhjetor familjet do të futeshin në shtëpitë e tyre. Per 1 vit, ka ndërtuar vetëm 2.6% të shtëpive. 👎

🔴 Premtoi se në shtator nxënësit do të kishin shkollat e reja dhe qytetarët spitale të reja. Pas një viti, 3% të shkollave të premtuara dhe zero spitale. 👎

Lexo edhe :  "Dështimi i Ramës, jo faj i BE" - Basha: Koha për ndryshim, kemi plan konkret

🔴 Bilanci 1 vjeçar pas tërmetit i Edi Ramës është zero pallate të reja të ndërtuara. 👎

Edi Rama ka arritur vetëm një objektiv me rindërtimin. U ka dhënë klientëve të vet shumicën e fondit për rindërtimit. Vetëm Safet Gjicit i ka dhënë 35 milionë euro me një dorë.

Koha e Edi Ramës dhe mashtrimeve të tij ka mbaruar! Është koha të kemi një qeveri që punon për qytetarët!

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas