Aktualitet

Programi i PD – Mapo nesër: Libra, bursa dhe kurse falas, rritje pagash 60%


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:44 - 03/02/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, ka në fokus në numrin e nesërm, platformën për arsimin të prezantuar nga Partia Demokratike.

Plani i demokratëve është ndarë në dy pjesë; libra falas, investime dhe rritje pagash për mësuesit në sistemin parauniversitar dhe investim te studentët e shkëlqyer, stazhe të paguara e rritje pagash për pedagogët dhe ligj të ri për Arsimin e Lartë.


Gjithashtu, nesër në Mapo do të gjeni komente dhe analiza mbi çështjet aktuale.

1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas