Media

Programi i ri/ Rudina Xhunga çel ‘Dritaren’ sot në ‘News24’


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:45 - 09/10/18 |
mapo.al

Starton sot në “News24”, “Dritare me Rudinën”. Rudina Xhunga, gazetarja dhe shkrimtarja e njohur shqiptare starton sot rrugëtimin e saj në grupit më ndikues mediatik, në vend.


“Krimi dhe Politika” do të jetë temë e parë e emisionin në News24, ku sigurisht jashtë vëmendjes nuk do të jetë as cështja e shumëpërfolur “Babale”.


Në studion e “Dritare me Rudinën” do të jetë i ftuar një nga emrat e përmendur në dosjen “Babale”, i cili do të thotë të vërtetën e tij.Me një tjetër panel të ftuarish do të diskutohen lidhjet e krimit me politikën dhe roli i policisë në këtë marrëdhënie.Në studio ish-zyrtarë të policisë që do tregojnë luftën e tyre me krimin dhe do të vlerësojnë si punojnë kolegët e tyre në polici sot. Shifrat zyrtare flasin për ulje të krimit nga viti në vit por si është perceptimi në opinion?Në pjesën e tretë të emisionit një personazh që na kujton për policët e vrarë nga dora e krimit. Gruaja e një komisari të vrarë do të rrëfejë si është jeta e saj pa bashkëshortin dhe sa e ndjen ajo dorën e shtetit

Për më shumë ndiqni sot në 21:00 në “News24”, “Dritare me Rudinën”./BW/

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas