Aktualitet

Projeksioni i votës për 2021 – 53% e votuesve zgjedhin Opozitën e Bashkuar

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:59 - 19/01/21 |
mapo.al

RTV ORA ka publikuar sot sondazhin e parë për zgjedhjet e 25 prillit të hartuar nga kompania IPR e italianit Antonio Notto.Sipas sondazhit të bërë përpara një jave dhe të publikuar këtë të martë, Partia Socialiste ka rënie të votave krahasuar me zgjedhjet e 2017, ndërkohë Partia Demokratike ka një rritje.


Në bazë të këtij sondazhi opozita e bashkuar duket se merr shumicën e votave, por mbetet të shihet se si do të përkthehen këto vota në mandate deputetësh.


 


1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas