Aktualitet

Projekti i Ramës për zhvillimin e vendit në viralen e Kapexhiut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:58 - 14/09/20 |
mapo.al

Vendimi i Ramës për të rikthyer kazinotë në qendër të Tiranës, ka qenë më i debatuari i kohëve të fundit.


Kryeministri miratoi zonat në qendër të kryeqytetit dhe caktoi kriteret e lejes, pa dhënë shpjegim në publik. Ai e mori këtë nisëm, teksa pak vite më parë kur e mbylli industrinë e vesit, u shfaq në publik me jo pak nota heroizmi, sikur kishte shpëtuar shoqërinë e familjet shqiptare.


Po ja që pa transparencë e pa komunikim, ai rihapi kazinotë, në kohën që gjithkush pret një platform a një zgjidhje për ekonominë që është në krizë të thellë.Këtë ka parë edhe Bujar Kapexhiu në punimin e sotëm për gazetën Mapo.
Karikatura e tij po bëhet sakaq virale në rrjet.Sqarimin më epik për çështjen e ka dhënë rilindasi Alket Hyseni. Ai tha se kazinotë po hapen në qendër sepse aty nuk banojnë njerëz të zakonshëm.

1


Etiketa: , , ,

Pas