Aktualitet

Prokuroria nis hetimet për Marsida Qatjan, rrezikon 5 vite burg
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 16/10/19 |
ro ot

Marsida Qatja është marrë zyrtarisht nën hetim nga prokuroria e Durrësit, për përdorim dhe mbajtje të lëndëve narkotike në bazë të nenit 285/a, shkruan Abc News.Sipas këtij neni, ndalohet përshtatja ose lejimi për përshtatjen e lokalit, banesës, për grumbullimin e personave me qëllim që ata të konsumojnë substanca narkotike, dhe se personat që kryejnë shkeljen e kësaj vepre penale rrezikojnë deri në 5 vjet burg.


Marsida Qatja është marrë disa herë në pyetje në prokurori, për shkak të dëshmive kontradiktore që ka dhënë për ngjarjen e rëndë kriminale që ndodhi në banesën e saj në Kavajë, ku mbeti i vdekur Dritan Hoxhalli dhe u plagos Bledar Toçi.
Por 30-vjeçarja, ka pohuar para oficerit të Policisë Gjyqësore se është përdoruese e drogës dhe në raste të caktuara ka përdorur edhe kokainë. Ajo ka theksuar se edhe natën kur ndodhi ngjarja, ka marrë kokainë, të cilën e kishte sjellë miku i saj.

Lexo edhe :  Dosja e “21 Janarit”, Policia: Predha të dërgohet për ekzaminim jashtë vendit


1Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas