Aktualitet

Prokuroria përfundoi hetimet, flet babai i Katsifas: Djali im nuk u vetëvra


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:06 - 11/10/21 |
mapo.al

Babai i Kostandin Katsifas, Jani Katsifas ka folur pas përfundimit të hetimeve për vdekjen e djalit të tij, 3 vite më parë në Bularat të Gjirokastrës. Ai shprehet se vendimi i dytë është me dy versione të ndryshme dhe kjo është arsyeja pse nuk beson në vetëvrasjen e djalit të tij. Jani Katsifas thekson se herën e parë u tha se djali i tij u vra.


“Nuk e besojmë që ai është vetëvrarë në asnjë mënyrë. Keni vendimin e parë ditën e parë kur u vra. Na thanë merreni. Ne nuk e morëm. Sollëm doktor nga Janina. Ai tha do verifikohet. Edhe nuk e pranuam. E di se çfarë thonë. Na lanë një letër që thotë vetëvrasje jo. Vrasje po. Kupton? Ajo i thotë të gjitha. Na e dhanë në Gjirokastër kur vajtëm për të marrë djalin që na thonin merre menjëherë. Dhe nuk pranuam për ta marrë pa u bërë ato analizat”, u shpreh babai i Kostandin Katsifas.


Tre vite nga ngjarja e rëndë në fshatin Bularat të Gjirokastrës, ku Kostandin Katsifas, mbeti i vdekur me dy plumba kallashnikovi, prokuroria e Gjirokastrës ka pushuar hetimet për këtë çështje. Prokurori ka dërguar një kërkesë në gjykatë duke kërkuar pushimin e procedimit penal.Mediat greke janë të revoltuara me hetimin e prokurorisë shqiptare, që siç citojnë ata ka arritur në përfundimin e se minoritari grek kreu vetëvrasje. Prothothema shkruan se artikulli i shpërndarë në mediat shqiptare i hedh akoma më shumë benzinë zjarrit./abc/
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas