Aktualitet

“Prokurorja e Tiranës presion për arrestimin e Bashës”














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 17/06/19 |
ro ot

Drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj u ka kërkuar prokurorëve të çështjes së lobimit të shoqërojnë me forca policie dhe të arrestojnë liderin e opozitës, Lulzim Basha. Lajmi u bë i ditur nga PD-ja e cila bëri një reagim të ashpër për prokuroren dhe urdhëruesin Edi Rama.

Deklarata për mediat e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi:






Me urdhër direkt të Edi Ramës, drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj në dhunim flagrant të ligjit po ushtron presion të paligjshëm ndaj prokurorëve të çështjes për shoqërimin me forcë dhe arrestimin e kryetarit të opozitës, ndonëse kryetari i opozitës ka konfirmuar vullnetin për tu paraqitur në prokurori sapo kjo e fundit të zbatojë ligjin për thirrjen e tij.


Ky presion kriminal përmes urdhrave të paligjshëm të prokurores së kapur Elisabeta Imeraj po ushtrohet me urdhër direkt të Edi Ramës me qëllim për të larguar vëmendjen nga përgjimet e reja që ka paralajmëruar se do të publikojë sot gazeta gjermane BILD.

Partia Demokratike paralajmëron prokuroren Imeraj dhe shefin e saj Edi Rama se ky skenar kriminal do të dështojë dhe ata do të jenë përgjegjës direkt për këtë veprim kriminal të paprecedentë të shkeljes së ligjit dhe provokimit ndaj opozitës.




Kamikazaja Imeraj nuk do ta shpëtojë dot Edi Ramën. Asgjë nuk e shpëton dot Edi Ramën. As drejtësia e kapur prej tij.



 

1


Etiketa: , , , ,

Pas