Politika

Protesta e parë e PD nis nga Mati, sot në 11:00               Publikuar në : 10:39 - 02/02/19 |
mapo.al

Pas pak minutash, pritet të nisë protesta e parë e opozitës, e planifikuar në Mat.


Demokratë e mbështetës të tyre dhe qytetarë të ftuar, pritet të bllokojnë rrugën për 1 orë.

Protestat në rrethe i paraprijnë asaj të thirrur me 16 shkurt, nga Partia Demokratike. Protestat në rrethe synojnë të krijojnë një frymë, dhe të rrisin temperaturën politike. Protesta e radhës vijon nesër në Durrës. Dhe çdo ditë do të ketë një manifestim në çdo qark.

Ndërkohë, Basha vazhdon turin në rrethe, sot është në Mallakastër, ku fton qytetarët t’i bashkohen me 16 shkurt në Tiranë, në një protestë, siç e ka quajtur ai, kundër qeverisë së lidhur me krimin dhe jo legjitime pasi është faktuar se ka prishur zgjedhjet duke blere vota përmes bandave.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas