Aktualitet

Protesta/ Fermerët derdhin qumështin, domate drejt Kryeministrisë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:30 - 13/04/19 |
mapo.al

Fermerë nga Lushnja, Divjaka dhe Fieri i bashkohen protestës “Rama IK”. Disa prej tyre kanë derdhur qumështin para Kryeministrisë. Ndërsa të tjerët gjuajnë Kryeministrinë me domate, një nga prodhimet kryesore të Myzeqesë.
Vendimi i qeverisë për TVSH-në detyron fermerët të shesin nën kosto.
1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas