Aktualitet

Protesta kundër abuzimit seksual- Reagon kreu i KMSH: I papranueshëm çdo rast!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:36 - 23/05/21 |
mapo.al

Kryetari i KMSH-së, Bujar Spahiu ka reaguar në rrjetet sociale, pas protestës në Tiranë për abuzimet seksuale në vend.


Spahiu thekson se është i papranueshëm çdo abuzim ndaj gruas, duke shtuar se gratë janë gjysma më e mirë  e shoqërisë njerëzore


Reagimi i kreut të KMSH-së Bujar Spahiu:Është i papranueshëm çdo rast abuzimi ndaj gruas, gjysmës më të mirë të shoqërisë njerëzore.
Rasti më i fundit i abuzimit me të miturën në Mirditë është tronditës.Përveç reagimit të organeve kompetente, që duhet të jetë reagim i shpejtë dhe shembullor, i atillë duhet të jetë edhe reagimi i mbarë shoqërisë.

Raste të tilla duhen dënuar pa mëdyshjen më të vogël nga secili prej nesh, e kemi detyrim të reagojmë ndaj së keqes në çdo formë që ajo shfaqet.

1


Etiketa: , ,

Pas