Aktualitet

Protesta kundër mbylljes së klubeve të natës, Rama: Hapja e tyre, nuk u lejua asnjë ditë pas rihapjes së madhe


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 20/07/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur këtë të hënë se nga sot do të ndalohen klubet e natës, diskot, “lounge bar” dhe çdo lloj shërbimi i kësaj natyre.


Për këtë masë ka reaguar me anë të një statusi në Twitter edhe kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se është e pakonceptueshme që ka njerëz që ngrenë zërin për këtë masë.


Ky reagim i kryeministrit, vjen pas protestës së zhvilluar nga artistë, kantautorë e pronarë baresh përpara kryeministrisë dhe në bulevardin Dëshmorët e Kombit kundër mbylljes së lokaleve të natës.

Artistët u shprehën se edhe në lokalet e natës, mund të funksionojë më përdorimin e maskave për të parandaluar përhapjen e Covid-19.Status i plotë i Ramës:


“E pakonceptueshme që ka njerëz që ngrenë zërin pse ministria e shëndetësisë shtrëngoi masën për klubet e natës e diskot, ndërkohë që hapja e tyre nuk është lejuar asnjë ditë pas rihapjes së madhe! Zoti i ruajtë ata e familjet e tyre prej tyre dhe ruajtë të tjerët nga këto mendje”, shkruan Rama në Tëitter.

LEXO EDHE: 

‘Muzika nuk vret’/ Artistët protestë para kryeministrisë, pas mbylljes së lokaleve të natës (FOTO+VIDEO)

Qeveria mbyll klubet e natës, në lokale ndalohet muzika pas orës 20:00, 3 mln lekë gjobë kush thyen rregullin

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas