Aktualitet

Protesta/ Maturantët hedhin vezë drejt godinës së MASR (Video)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:56 - 13/06/20 |
mapo.al

Maturantët të cilët po protestojnë kundër provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, kanë hedhur vezë drejt godinës së Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve.


Ata janë shprehur të pakënaqur për nivelin e provimeve, ndaj edhe janë mbledhur para këtij institucioni, në pritje të një reagimi nga kjo e fundit.
Në pamje shihen edhe gjurmët e vezëve, ndërkohë që në sfond dëgjohen maturantët teksa brohorasin.


Ata kanë kërkuar rivlerësim të testit dhe uljen e kufirit për notën 9 dhe 10. Kujtojmë se maturantët kanë bllokuar edhe rrugën e Durrësit.


 


Etiketa: , ,

Pas