fbpx

Politika

Protesta para ambasadës greke/ Idrizi: Ja pse Abaz Hado nuk donte ta lexonte deklaratën





               Publikuar në : 22:42 - 26/06/18 |
mapo.al

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka treguar se ditën që është mbajtur protesta para ambasadës greke, Abaz Hado nuk ka pranuar të lexojë deklaratën me pretekstin se është shumë e ashpër për qeverinë. Në emsionin “Studio e Hapur”, Idrizi tha se çështja çame është një çështje që ndan dhe bashkon çdo njeri duke iu referuar akuzave të bëra nga kreu i shoqatës kundër tij.


“Në kohën që ne po protestonim dhe po bënim gati protestën para ambasadës greke me thonë që Abazi nuk e ka lexuar deklaratën tonë. I thashë që ta lexonte dhe më tha që është shumë e ashpër për qeverinë. I thashë mos e ngatërro, nuk është protesta për qeverinë, por para amabsadës greke. Jo tha është shumë e  ashpër, unë nuk e lexoj”, tha Idrizi.





Etiketa: , , ,

Pas