Aktualitet

Protesta për çmimet, Binaj: Të mblidhemi dhe ta bëjmë këtë vend


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:01 - 11/10/21 |
mapo.al

Qytetarë dhe aktivistë të shoqërisë civile janë mbledhur këtë pasdite për të protestuar kundër rritjes së çmimeve. Duke sfiduar kushtet atmosferike, ata janë mbledhur përpara Kryeministrisë.


Aktori Florjan Binaj përpara qytetarëve, kërkoi që të mblidhen për të ndryshuar situatën.


“Të gjithë e duam Shqipërinë si Evropa, por vetëm naftën kemi si Evropa. Të gjithë e duam Shqipërinë si Evropa, por vetëm çmimet e shtëpive dhe qirave kemi si Evropa. Të gjithë e duam Shqipërinë si Evropa, por vetëm ujin dhe dritat i kemi si Evropa. Hajdeni të mblidhemi ta bëjmë këtë vend dhe të mos rrimë me atë shprehjen shyqyr që na dhj** zogu dhe të na e bëjë zoti mbarë,” u shpreh Binaj.1Etiketa: ,

Pas