Aktualitet

Protesta për Teatrin, nis grumbullimi i artistëve dhe qytetarëve në Bulevard

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:32 - 18/05/20 |
mapo.al

Vijon grumbullimi i qytetarëve dhe artistëve në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, përpara Ministrisë së Brendshme, ku do të mbahet protesta kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.


MAPO sjell foto nga momentet e para të grumbullimit të protestueve.


<
>
protesta protesta1 protesta2 protesta3 protesta4 protesta5

Protesta kombëtare është thirrur nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ndërsa është mbështetur edhe nga PD e LSI.


Një ditë më parë fadromat dhe eskavatorët e IKMT, rrënuan ndërtesën historike të Teatrit Kombëtar me ndihmën e 1200 policëve, ndërsa u ushtrua dhunë ndaj artistëve, aktivistëve të Shoqërisë Civile dhe përfaqësuesve të opozitës.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas