Aktualitet

Protesta për Teatrin, policia procedon Edmond Budinën, Neritan Liçajn dhe StresinBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:22 - 19/05/20 |
mapo.al

Policia e Tiranës ka nisur procedimin e artistëve dhe qytetarëve që kanë protestuar për prishjen e Teatrit Kombëtar.


Procedimi për protestë të paligjshme dhe shkelje e Aktit Normativ kundër pandemisë Covid-19, ka nisur për Edmond Budinën, Robert Budinën, Neritan Liçajn, Arkimend Lushajn, Artan Manaushaqe, Adriana Kalaja dhe një sërë aktivistësh të tjerë.


Sipas policisë të proceduarit kanë prishur edhe qetësinë publike dhe kanë penguar qarkullimin e automjeteve. Protesta u zhvillua ditën e djeshme pranë Ministrisë Brendshme, aty ku dy ditë më parë u shemb Teatri kombëtar.Artistët dhe qytetarët janë shprehur se do të protestojnë edhe ditën e nesërme.
Etiketa: , , ,

Pas