Aktualitet

Protesta/ Qytetarët djegin maskat te Kryeministria, Policia shoqëron 3 personaBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:13 - 15/10/20 |
mapo.al

Ashtu siç ishte paralajmëruar, disa persona kanë protestuar kundër vendimit për mbajtjen e maskave jashtë banesës.


Ata u mblodhën para Kryeministrisë, por policia ka ndërhyrë dhe 3 prej tyre i ka shoqëruar në komisariat.


Disa qytetarë kanë djegur maskat në shenjë proteste. Prej disa ditësh në rrjetet sociale u bë thirrje për të protestuar kundër mbajtjes së maskave.Qeveria ka vendosur që çdo person i cili nuk mban maskë jashtë banesës, gjobitet me 3 mijë lekë.
Etiketa: , , ,

Pas