Aktualitet

Protestë në Tiranë kundër vaksinimit të detyrueshëm: Nuk jemi kavje/ VIDEO+FOTO


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:49 - 11/09/21 |
mapo.al

Dhjetëra e qindra qytetarë janë mbledhur këtë të shtunë në sheshin “Nënë Tereza” në shenjë proteste kundër vaksinimit të detyrueshëm.


Burra, gra, të rinj e të reja janë mbledhur së bashku në shesh dhe në pankartat që mbajnë duar shkruhet: “Nuk jemi kavje”, ndërsa në një tjetër citohet “Jo vaksinimit të detyruar, të paligjshëm, eksperimental”, e një tjetër shkruhet: “Jo vaksina me forcë, jo 5G”.


“Ata pretendojnë se edhe ata vetë nuk e dinë se çfarë pasojash kanë. Unë nuk e di nëse ata nuk e dinë. Përfundon me kartën e pacientit. A ka të drejtë dikush që të fusë në trupin tonë diçka që ne nuk duam. Poshtë diktatura! Që të nxjerrin ligjet për studentët pastaj për shkollat e mesme, pastaj për kopshtet”, shprehet njëri prej protestuesve.

Lexo edhe :  Del VIDEO/Si u ekzekutuan në atentatin e Astirit Erigers Mihasi dhe shoku i tij


Kujtojmë se në Shqipëri është bërë me detyrim vaksinimi i studentëve, pedagogëve, mjekëve dhe zyrtarëve të administratave.
<
>
Proteste kunder vaksinimit10 Proteste kunder vaksinimit9 Proteste kunder vaksinimit8 Proteste kunder vaksinimit7 Proteste kunder vaksinimit6 Proteste kunder vaksinimit5 Proteste kunder vaksinimit4 proteste kunder vaksinimit3 proteste kunder vaksinimit2 proteste kunder vaksinimit1 Proteste kunder vaksinimit
1
Etiketa: , , ,

Pas